Drodzy Mieszkańcy, rok 2019 jest wyjątkowo ważny dla Gminy i Miasta Grójec - obchodzimy 600-lecie nadania praw miejskich. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok z życia miasta, chcemy propagować historię - odkryć mniej znane aspekty naszej przeszłości, umacniać poczucie dumy i wspólnoty, okazać pamięć oraz szacunek osobom i instytucjom związanym z naszą Małą Ojczyzną.
 
W związku z tym Urząd Gminy i Miasta Grójec wraz z jednostkami organizacyjnymi przygotował dla Państwa harmonogram Uroczystych Obchodów Jubileuszu.
LINK do pliku PDF znajduje się tutaj (dla słabowidzących):  
 
Zachęcamy wszystkich Mieszkańców Gminy i Miasta Grójec do wzięcia udziału w przygotowanych uroczystościach. Harmonogram został opracowany tak, aby każdy mógł w nim znaleźć coś interesującego dla siebie. Mam nadzieję, że w tym okresie wszyscy poczujemy radość i dumę z bycia Mieszkańcami Naszego Miasta.
 
Nasze miasto jest jedną z najstarszych osad na południowym Mazowszu. W 1419 roku Grójec z nadania księcia mazowieckiego Janusza I Starego stał się miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego.